mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 Kymco Nexxon 50cc

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Than0s

Than0s


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 31
Τόπος : Νέα Βρασνά-Θεσσαλονίκης
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kymco Nexxon

Kymco Nexxon 50cc Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Kymco Nexxon 50cc   Kymco Nexxon 50cc I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 13 2008, 17:00

Λοιπόν σε αυτό το topic θα σας λύσω την κάθε ερώτηση που έχετε για αυτό το μηχανάκι διότι το έχω ψάξει όσο δεν πάει άλλο!

Η κορυφαία-ταχύτητα για το Nexxon είναι 45 km/h για την εκδοση της ευρωπαϊκής ένωσης!Δεδομένου ότι η Ελλάδα είναι μέρος της Eυρωπαϊκής Eνωσης.
Το Nexxon μειώνεται στην ταχύτητα χρησιμοποιώντας μόνο έναν 9mm μακρύτερο έμβολο(πιστονι) μέσα στον εξαερωτήρα.Καμία ηλεκτρονική ή μηχανική μείωση.
Εάν αντικαθιστάτε τον ολισθαίνοντα ρυθμιστή με τον πιό Κοντο ο οποιος ειναι ο αρχικός, το Nexxon θα τρέξει περίπου 60 km/h.
Δεν ξέρω όπου μπορείτε να πάρετε τον κοντό ολισθαίνοντα ρυθμιστή, αλλά φαίνεται ότι μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το μακρύ ολισθαίνοντα ρυθμιστή και να κόψετε ένα κομμάτι 9mm
Στη Γερμανία το έμβολο(πιστονι) μπορεί μόνο να αγοραστεί με τον εξαερωτήρα. Είναι ένα γνήσιο μέρος Kymco.
Ίσως, υπάρχουν διαφορετικά μέρη, τα οποία εχουν κατασκευή απο την Honda, επειδή το nexxon είναι ένα αντίγραφο απο το honda cub. Αλλά δεν ξέρω σιγουρα.

Εδω ένα παιδι μου λεει:

H απεριόριστη (κοντή) slidegate βαλβίδα στον εξαερωτήρα είναι τεχνικo πρότυπo εκτός της Ευρώπης. Το Nexxon μου παραδόθηκε αρχικά με το σύντομο και έπρεπε να το αλλάξει ο έμπορός μου. Δεν υπαρχει κανένα πρόβλημα στο να αφαιρεθεις τον περιορισμό, αλλά είναι ενάντια στον ευρωπαϊκό νόμο και δεν ξέρω πώς αντιμετωπίζεται στην Ελλάδα.(Ελλαδα ειμαστε δεν υπαρχει προβλημα Razz )


Ερωτηση:ακουσα έναν τρόπο (εδώ στο forum)πως μπορεις να άνοιξης την βαλβίδα τις βενζίνας κάτι τέτοιο (gas-valve)
είναι αλήθεια αυτό?επίσης είναι ασφαλές η μπορεί να χαλάσει το μηχανάκι?

Απαντηση:Είναι μόνο λίγη εργασία για περίπου 15 λεπτά. Ίσως θα έχεις την τύχη και το νέο Nexxon σου θα είναι παραδοθέν απεριόριστο!
Επίσης η εξάτμιση δεν πρέπει να αντικατασταθεί, επειδή είναι η ίδια όπως το 125ccm Nexxon. Και η εξάτμιση εχει και τελειο ηχο σαν 125ccm

https://www.youtube.com/watch?v=-cC7habNK8s

Eπισης τα λαστιχα του nexxon ειναι τζιτζισια δεν θελουν αλαγμα!

Πιστευω να απαντησα πολυ ομορφα και ΣΕ αυτους που περνουν τα daytona...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
OrEsTiS

OrEsTiS


Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ηλικία : 42
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: HUSQVARNA TE610SM

Kymco Nexxon 50cc Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kymco Nexxon 50cc   Kymco Nexxon 50cc I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 08:11

Than0s έγραψε:
Λοιπόν σε αυτό το topic θα σας λύσω την κάθε ερώτηση που έχετε για αυτό το μηχανάκι διότι το έχω ψάξει όσο δεν πάει άλλο!

Η κορυφαία-ταχύτητα για το Nexxon είναι 45 km/h για την εκδοση της ευρωπαϊκής ένωσης!Δεδομένου ότι η Ελλάδα είναι μέρος της Eυρωπαϊκής Eνωσης.


Εχει τελική 45 km/h???????????????? king chair.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Kymco Nexxon 50cc
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ :: Μοτοσυκλέτες :: KYMCO-
Μετάβαση σε: