mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.

Πήγαινε κάτω 
+9
Gi_4ce!
Carlos
taSOS
thunderosaurus
Black Hornet
Than0s
veligekas
NR750
^tasoulis^
13 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 13 2008, 21:22

Μου το ειπε μια συναδελφος και τελικα ειχε δικιο.._hi

Αν περασετε NIVEA το δερματινο σας..Ναι καλα καταλαβατε απο αυτην για τα χερια μας!
Φρεσκαρει και δινει μια ζωντανια ξανα στο ξεθωριασμενο σας δερματινο μπουφανακι.


ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΝΑ ΔΕΙΤΕ _thumbsup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 13 2008, 21:28

Ναι αλλα μετα η σκονη κολαει σαν μαγνητης

ασε που βουλωνουν οι οποιες οπες διαθετει για αερισμο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
veligekas

veligekas


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki ZZR 1400

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 13 2008, 21:52

NR750 έγραψε:
Ναι αλλα μετα η σκονη κολαει σαν μαγνητης

ασε που βουλωνουν οι οποιες οπες διαθετει για αερισμο

Φίλε μου αληθεια σε λέω εγω το έκανα και δεν εγινε τπτ απο ολα αυτα. Βεβαια το άφησα ολο το βράδυ μέσα να το ρουφηξει καλα . Και το πρωι ήταν τζαμι σε λέω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Than0s

Than0s


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 31
Τόπος : Νέα Βρασνά-Θεσσαλονίκης
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kymco Nexxon

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 13 2008, 22:12

κατσε να παρω καλα καλα να το παλιοσω και τοτε βλεπουμε Razz αχ δεν αντεχω ουτε μεραααααα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Hornet

Black Hornet


Αριθμός μηνυμάτων : 473
Ηλικία : 50
Τόπος : Keratsini City
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Yamaha Fazer600 S2/abs

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 02:37

έγω ρε παιδια το ψιλοφοβαμαι λιγο αυτο να το κανω βαιβαια ελεγα να το παω σε καποιο καθαριστηριο αλλα μου λενε να το κρατησουν καμια εβδομαδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thunderosaurus

thunderosaurus


Αριθμός μηνυμάτων : 324
Ηλικία : 62
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: YAMAHA YZF1000R

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 02:50

Black Hornet έγραψε:
έγω ρε παιδια το ψιλοφοβαμαι λιγο αυτο να το κανω βαιβαια ελεγα να το παω σε καποιο καθαριστηριο αλλα μου λενε να το κρατησουν καμια εβδομαδα

Δέρμα: Θέλει ξυδόνερο
Φόδρα και εσωτερικό: ατμόσκουπα
Δέρμα: Λίπος (όχι αγορασμένο από μοτομάγαζο που το πουλάει ακριβά), όχι βαζελίνη (αυτή είναι για άλλες δουλειές)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://picasaweb.google.com/oliadellatola
taSOS

taSOS


Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ηλικία : 54
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Ducati ST4S & BMW R1100 GS

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 14:05

Η NIVEA και ολες οι κρέμες - σιρόπια κλπ φαρμακευτικά σκευάσματα , έχουν σαν βάση την φαρμακευτική παραφίνη !

μπορείς να χρησημοποιησεις παραφίνη για τα δερμάτινα , τα κρατάει μαλακά , και τους προσφέρει κάποια αδιαβροχωποιηση , και γλιτώνεις απο πιθανές θαμπάδες που μπορεί να γίνουν από τα αρώματα κλπ πρόσθετα που έχουν τα διάφορα σκευάσματα

( παραφίνη είναι το baby oil , για να το βρείτε εύκολα .. )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Carlos

Carlos


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ηλικία : 43
Registration date : 12/01/2008

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 15:41

Εγω πάλι χρησιμοποιώ το λίπος που δινουν στο motomarket το οποίο χρησιμοποιούσα και στο bagster στο suzuki .

Αναζωογωνεί το δερμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 18:04

Οχι δεν κολαει σκονη αρκει να το αφησεις να την αποροφησει..

Καλα δεν μιλαμε και να γινει ασπρο απο νιβεα και να το αφησεις.!

Βαζουμε στα χερακια μας λιγο και το αλειφουμε μεχρι να απλωθει _innocent
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gi_4ce!

Gi_4ce!


Αριθμός μηνυμάτων : 47
Ηλικία : 40
Τόπος : C:/Athens/Home.hom
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: Suzuki GSR 600

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 19:53

Baby oil...

κορυφαία δουλεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.sfb.gr
veligekas

veligekas


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki ZZR 1400

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 20:11

^tasoulis^ έγραψε:
Οχι δεν κολαει σκονη αρκει να το αφησεις να την αποροφησει..

Καλα δεν μιλαμε και να γινει ασπρο απο νιβεα και να το αφησεις.!

Βαζουμε στα χερακια μας λιγο και το αλειφουμε μεχρι να απλωθει _innocent

Και μετα και μετα..... Συνεχισε σε λέω................. kaaaala. kaaaala. Μην σταματας τωρα!!!!1 χαχαχαχαχαχαχαχαχ 2funny. 2funny.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 20:12

Οχι ρε συ για αυτη την δουλεια ειναι το Baby oil ωρε συ Veligeka:lol!:


Ναι αλλα το baby oil δεν το βλεπω να το αποροφαει και τοσο ευκολα baby:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yotis

Yotis


Αριθμός μηνυμάτων : 131
Registration date : 14/01/2008

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 20:54

ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟ ΚΑΙ ΞΕΘΩΡΙΑΣΜΕΝΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Hornet

Black Hornet


Αριθμός μηνυμάτων : 473
Ηλικία : 50
Τόπος : Keratsini City
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Yamaha Fazer600 S2/abs

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 23:06

ρε παιδια ενταξει ολα αυτα ακουο για <Δέρμα: Θέλει ξυδόνερο> για - <μπορείς να χρησημοποιησεις παραφίνη για τα δερμάτινα>

Μετα τι πως θα μυριζει το μπουφαν αμα παραδειγμα βαλω το ενα απο τα δυο cool.g cool.g
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 02:30

Yotis έγραψε:
ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟ ΚΑΙ ΞΕΘΩΡΙΑΣΜΕΝΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ????

Βαλε το μπουφαν και αρχισε να κανεις ερπινγκ στον δρομο και καταπροτιμηση σε ασφαλτο γλιστερη για να μην κανεις τρυπες στο μπουφαν..απλα να παλιωσει λιγο lol!

Blackhornet δεν θα σου μυριζει η nivea μην ανυσηχεις!Το εχω δοκιμασει σε λεω 4ml01l1.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yotis

Yotis


Αριθμός μηνυμάτων : 131
Registration date : 14/01/2008

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 10:13

^tasoulis^ έγραψε:
Yotis έγραψε:
ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟ ΚΑΙ ΞΕΘΩΡΙΑΣΜΕΝΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ????

Βαλε το μπουφαν και αρχισε να κανεις ερπινγκ στον δρομο και καταπροτιμηση σε ασφαλτο γλιστερη για να μην κανεις τρυπες στο μπουφαν..απλα να παλιωσει λιγο lol!



Νομιζω οτι τα λασπολουτρα που του κανω εχουν το ιδιο αποτελεσμα.. Αν και ποιο αργο δειχνει ποιο φυσικο.. Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas

morfeas


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ηλικία : 50
Τόπος : Athens.Greece
Registration date : 12/01/2008

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 12:18

ΛΑΣΠΩΜΕΝΟ....ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΕΝΤΟΥΡΑΣ,,,,ΜΕ ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ...ΣΟΤΝ ΚΟΣΜΟ!!!!

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.....

ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΤΟΜΑΓΑΖΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ...ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝΟΘΕΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ....(ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ΕΝΝΟΩ)....ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΕ ΜΑΝΤΗΛΑΚΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΙΜΕΪΚΑΠ...

ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ...ΚΑΙ....ΚΑΘΑΡΙΣΕ...ΚΑΙ ΜΕ ΚΥΝΗΓΗΣΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ,.....ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
mitsos84

mitsos84


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα καλλιθεα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 13:27

χμμμ...εμενα το παλιο μου μπουφαν που ειναι πετσινακι μηχαναβιο since 1821 εχει ξεφτισει πολυ και λεω να το δοκιμασω...ετσι και αλλιος την θεσει του εχει παρει ενα high tech ιφασματινο ixs... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mitsakos84.blogspot.com
zak majol

zak majol


Αριθμός μηνυμάτων : 268
Ηλικία : 46
Τόπος : under the water/Πειραιάς
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: suzuki vstrom 650abs

Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.   Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη. I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 21:28

Εγώ έβαλα τα πάντα απ όσα λέτα στο τόπικ και καταστράφηκε!!!
ΜΑζέψτε λεφτά να μου πάρετε καινούριο katana:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αν εχετε δερματινο μπουφανακι..Συμβουλη.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ :: How to - Do it yourself-
Μετάβαση σε: