bikerspirit.net

bikerspirit.net

ΦόρουμΦόρουμ    ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών  Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  Προβολή Νέων ΜηνυμάτωνΠροβολή Νέων Μηνυμάτων  
Share | 

Κρανος...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Next
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Vampire

Αριθμός μηνυμάτων: 151
Registration date: 12/01/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Κρανος...   Τρι Jan 15 2008, 17:38

Να υποθεσω οτι σε αυτη τη κατηγορια μπαινουν τα κρανη κτλ??(δεν τα ειδα πουθενα αλλου...)
Τεσπα αν ειναι λαθος σορρυ,μεταφερτετο η σβηστε το κ το ξανακανω αλλου...

Λοιπον...Μετα απο λιγο ψαξιμο κτλ ηταν να ρωτησει ξαδερφος μου στη ολλανδια για κρανη shoei-arai μιας κ καποια εκει ειναι πιο φτηνα απο δω...
Τελικα τζιφος το θεμα...οσο εχουν εδω,εχουν κ κει...

Οποτε εψαξα κ βρηκα μερικα κρανη που μου αρεσουν σε πιο προσιτες τιμες αλλα απο τα γενικως γνωστα μαγαζια εδω ελλαδα που ειδα στο net δεν τα εχουν...
Αυτα τα βρηκα απο το www.fc-moto.de κ οι τιμες ειναι απο κει που εχω παρακατω...
ο λογος για τα...

AGV Stealth Multi (160€)

HJC AC-11 Dragon (190€)

Icon Legion Silver (270€)

(ποιο πολυ απολα μαρεσει το 2ο,αμεσως μετα το 3ο κ μετα το 1ο...)
Τα 2 πρωτα φτανονται,το τριτο με τα χιλια ζωρια αλλα μαλλον φτανετε κ αυτο απο τιμη...

Ηθελα λοιπον να ρωτησω μηπως ξερετε κανενα καλο site απο μαγαζι εδω μπας κ βρω κανενα απο αυτα εκει η κατι που να μου αρεσει...
Και δευτερον...αν δεν βρω κατι απο δω...τα εξοδα αποστολης σημφωνα με το site ειναι 25 ευρω....αξιζει να το παραγγειλω απο κει?ποσο αξιοπιστο ειναι οτι θα στο φερουν κ δε θα πληρωσεις τσαμπα????

Ακουω γνωμες Smile
Αν εχετε κατι καλο να προτεινετε κ σε κρανος...τα γουστα μου τα ειδατε λιγο πανω κατω....θελω κατι που να μου αρεσει εμφανησιακα καθως θα με ωθει να το φοραω αργοτερα κ ειμαι σιγουρος Smile...
Επιστροφή στην κορυφή Go down
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
gmeles

Αριθμός μηνυμάτων: 399
Τόπος: Αθηνα με τασεις φυγης.....

My Bike
Μοτό: Africa Twin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τρι Jan 15 2008, 17:56

Δες και στον www.louis.de αυτον τον καιρο εχει πολυ καλες προσφορες αυτον τον καιρο και υπαρχει τροπος να τα παρεις χωρις μεταφορικα και εξτρα χρεωσεις απο ατομο που συνεργαζεται μαζι του.
Ενδεικτικα εγω παρηγγειλα χθες εντουραδικες μποτες απο 230 ευρω μονο 100!!!!
mitsos84

Αριθμός μηνυμάτων: 254
Τόπος: αθηνα καλλιθεα

My Bike
Μοτό:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τρι Jan 15 2008, 18:13

παντος εκεινο το airoh που ελεγες ειδα να το φοραει ενα παλικαρι σε μαυρο ματ και ητανε...σουπερ!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://mitsakos84.blogspot.com
Vampire

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τρι Jan 15 2008, 18:24

mitsos84 έγραψε:
παντος εκεινο το airoh που ελεγες ειδα να το φοραει ενα παλικαρι σε μαυρο ματ και ητανε...σουπερ!!!
Για το s4 λες??
Ρε φιλε πηγα κ το ειδα απο κοντα στο stelpet στο μοναστηρακι....δε μαρεσε απο κοντα οσο περιμενα...ξενερωσα δε ξερω...

Gmeles βρηκα ενα καλο απο louis.de!!!
Lazer Vertigo Aikido 140 Ευρο

Για πες ρε πως κ απο που μπορω να τα παρω κ γενικα τι παιζει με αυτον???
(θα σου ελεγα να στειλεις pm αλλα μπορει να χρειαστουν κ αλλοι οποτε πες εδω να φαινεται αν δεν εχεις προβλημα...
veligekas

Αριθμός μηνυμάτων: 179
Τόπος: Θεσσαλονίκη
Registration date: 11/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki ZZR 1400

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τρι Jan 15 2008, 20:51

Εγω πάλι θα σε έλαγα να δεις απο ebay Εγω πριν απο κανα μήνα παραγγείλα και με ήρθε το shoei kiyionari TC5. Απο τα πιο καλα κράνη στην κατηγορία του. εδω κοστίζει 800-900ευρω. εμενα με βγηκε συνολικα με τελωνειο 500ευρω περίπου. Κέρδος? 300-400 ευρώ. Ψάξε το όμως πιο καλα. Θα προσπαθήσω να σε στείλω με μειλ αν βρώ τα σχετικά χαρτια και αποδείξης. Συγκεκριμένα στο τελωνειο πλήρωσα 86ευρω.
Vampire

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τρι Jan 15 2008, 23:13

Ρε συ δε με συμφαιρει...εμενα μαρεσανε 2 arai κ 1 shoei πολυ τα οποια εχουν εδω κανα 450ρι... αντε να τα βρω 300 εξω...με τα μεταφορικα πανε 390...να γλυτωσω τι?60 ευρω?? ε δε λεει....
Στις πιο μεγαλες τιμες οπως αυτες που ειπες λογικα κερδιζεις οντως παραπανω...
Αλλα στις πιο μικρες....
Ασε που τα φοβαμαι ρε γμτ απεξω...κ αμα βαλεις εσυ τα λεφτα κ δε σου στειλουν τπτ?και μπλεξε κ με πιστοτικες κτλ...δε ξερω πολυ αβεβαιο μου κανει το θεμα κ δε το ξερω κ καθολου πως δουλευουν...
snpl

Αριθμός μηνυμάτων: 27

My Bike
Μοτό:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τρι Jan 15 2008, 23:37

veligekas έγραψε:
Εγω πάλι θα σε έλαγα να δεις απο ebay Εγω πριν απο κανα μήνα παραγγείλα και με ήρθε το shoei kiyionari TC5. Απο τα πιο καλα κράνη στην κατηγορία του. εδω κοστίζει 800-900ευρω. εμενα με βγηκε συνολικα με τελωνειο 500ευρω περίπου. Κέρδος? 300-400 ευρώ. Ψάξε το όμως πιο καλα. Θα προσπαθήσω να σε στείλω με μειλ αν βρώ τα σχετικά χαρτια και αποδείξης. Συγκεκριμένα στο τελωνειο πλήρωσα 86ευρω.

Θεωρείς ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την μεταφορά του κράνους? Θα ήθελα και εγώ ν παραγγείλω ένα κράνος απε΄ξω απλά με προβληματίζει το γεγονός το ότι μπορεί η κούτα του κράνους να έχει κακή μεταχείριση λόγω μεταφοράς με συνέπεια χτυπήματα ή και σπασίματα στο κράνος.Είναι βάσιμοι οι φόβοι μου ή μήπως είμαι υπερβολικός?
Vampire

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τρι Jan 15 2008, 23:40

snpl έγραψε:
veligekas έγραψε:

Θεωρείς ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την μεταφορά του κράνους? Θα ήθελα και εγώ ν παραγγείλω ένα κράνος απε΄ξω απλά με προβληματίζει το γεγονός το ότι μπορεί η κούτα του κράνους να έχει κακή μεταχείριση λόγω μεταφοράς με συνέπεια χτυπήματα ή και σπασίματα στο κράνος.Είναι βάσιμοι οι φόβοι μου ή μήπως είμαι υπερβολικός?

Εγω που φοβαμαι μηπως δεν ερθει ΚΑΝ.....????
NikosCB

Αριθμός μηνυμάτων: 320
Τόπος: AΘΗΝΑ
Registration date: 13/01/2008

My Bike
Μοτό: Hayabusa

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τρι Jan 15 2008, 23:48

Το S4 το εχω εγω και ειναι οκ κρανος παντως..
veligekas

Τόπος: Θεσσαλονίκη

My Bike
Μοτό: Kawasaki ZZR 1400

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τρι Jan 15 2008, 23:52

Παιδια θα βγάλω σκαναρισμα τις αποδειξεις και θα τα βάλω σε τόπικ. Πληροφοριακα ήρθαν όλα στην ΚΟΥΤΑ ΤΟΥς . Αθικτη. Σε 15μέρες ή 10 εργάσιμες. Φίλε μου ψάξε και στο ebay . Αν δεν εχει διαφορα μεγαλη παρε το απο εδω. αλλα ίσως και να ισχυει το αντιθετο.

Υ.Γ Που τα εχω βάλει ρε γαμώτο!!!!!
Vampire

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τρι Jan 15 2008, 23:55

Δε ξερω ρε συ Νικο....απο τις φωτο μου φαινοταν γαματο κτλ,μετα που πηγα κ το ειδα απο κοντα....δε ξερω μου δειξει την εντυπωση του ας το πουμε "τραβηγμενου" δλδ επειδη ειναι σαν εντουραδικο κ η ζελατινα μπροστα ειναι πιο τραβηγμενη κτλ... δε ξερω δε μου εκατσε καλα στο ματι ρε γμτ....
Θα κανονισουμε παλι να τα πουμε μολις κατεβω αθηνα οποτε απο περιεργια κ μονο αμα το φορας ερχομενος θελω να το δω απο κοντα πανω σε καποιον να δω πως ειναι...μηπως δεν ειναι τοσο χαλια οσο μου φανηκε απο κοντα.... Razz
Carlos

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τετ Jan 16 2008, 00:36

Το fc moto στελνει με αντικαταβολή . Οπότε μην ανυσηχείς για τα λεφτά , το αν χαθούν .Εχουν παρατηρηθεί και περιπ΄τωσεις απώλειας αντικειμενων αλλά από τη στιγμη που δεν το πληρωνεις προκαταβολικα δε σε νοιάζει αυτό .

Το ebay είναι παραπολύ αξιόποστο . Το χρησιμοποιω κοντα δυο χρόνια τωρα και μονο μια φορα δε μου στείλανε κατι σπρει συνολικης αξίας 25Ε . Αν θελεις κατι από ebay , πες μου να στο φερω εγω
^tasoulis^

Αριθμός μηνυμάτων: 176

My Bike
Μοτό:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τετ Jan 16 2008, 00:49

Για shoei και (Arai κατοπιν συνενοησεως με email)

www.j-helmet.com σε 3-4 μερες το εχετε,μιλαμε ειναι επαγγελματιες!

Μονο την συσκευασια να βλεπατε θα καταλαβαινατε..κουτα/φυσαλιδες χοντρες και ποιο μεσα το κουτι του arai..και δηλωμενο σαν gift οποτε ξεχνας και τα τελωνεια z029.
Vampire

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τετ Jan 16 2008, 12:50

Carlos έγραψε:
Το fc moto στελνει με αντικαταβολή . Οπότε μην ανυσηχείς για τα λεφτά , το αν χαθούν .Εχουν παρατηρηθεί και περιπ΄τωσεις απώλειας αντικειμενων αλλά από τη στιγμη που δεν το πληρωνεις προκαταβολικα δε σε νοιάζει αυτό .

Το ebay είναι παραπολύ αξιόποστο . Το χρησιμοποιω κοντα δυο χρόνια τωρα και μονο μια φορα δε μου στείλανε κατι σπρει συνολικης αξίας 25Ε . Αν θελεις κατι από ebay , πες μου να στο φερω εγω
Ρε συ το fc moto λεει να πληρωσεις η βαζοντας λεφτα στη τραπεζα ΠΡΙΝ η να πας απο paypal...(το οποιο δεν εχω ΙΔΕΑ πως δουλευει....)
Μεσω του paypal τα παιρνεις με αντικαταβολη?
spypetr

Αριθμός μηνυμάτων: 485
Τόπος: Θεσσαλονίκη-κέντρο απόκεντρο

My Bike
Μοτό: Triumph Daytona 955i

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Τετ Jan 16 2008, 12:52

gmeles έγραψε:
Δες και στον www.louis.de αυτον τον καιρο εχει πολυ καλες προσφορες αυτον τον καιρο και υπαρχει τροπος να τα παρεις χωρις μεταφορικα και εξτρα χρεωσεις απο ατομο που συνεργαζεται μαζι του.
Ενδεικτικα εγω παρηγγειλα χθες εντουραδικες μποτες απο 230 ευρω μονο 100!!!!
Συνεργάζεται κάποιος από Ελλάδα, μαζί του?
Για δώσε στοιχεία...... think
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://spypetr.blogspot.com/

Κρανος...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
bikerspirit.net ::  :: -