mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?

Πήγαινε κάτω 
+12
Japanian
alexandros
stoui_the_great
apostat
montexristos
gmeles
malkav
Black Hornet
^tasoulis^
dimdoc
spypetr
NR750
16 απαντήσεις

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?
NAI
Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_vote_lcap21%Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_vote_rcap
 21% [ 4 ]
OXI
Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_vote_lcap63%Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_vote_rcap
 63% [ 12 ]
ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ HONDA ME ΤΠΤ
Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_vote_lcap16%Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_vote_rcap
 16% [ 3 ]
Σύνολο Ψήφων : 19
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 22:43

Περα του οτι στην αγορα υπαρχουν μηχανακια σαν το Vstrom 650 με αποδεδειγμενη την αξια τους (αξιοπιστια,καλυτερες επιδοσεις,καλυτερο πλαισιο,καλυτερη τιμη)

Υπαρχει και ο εσωτερικος ανταγωνισμος με το παλιο Transalp


Ημουν ιδιοκτητης του προηγουμενου μοντελου

και μπορω να πω με σιγουρια οτι το μονο που με χαλαγε ηταν το πλαισιο μαστιχα (πολλες στρεβλωσεις) το οποιο παραμενει ιδιο και στο καινουργιο μοντελο

για μενα

ενα μεταχειρισμενο 650αρι προσεγμενο και με λιγα χιλιομετρα ειναι πολυ ποιο ολοκληρωμενη μηχανη (τροχος 21" μπροστα αρα και μεγαλητερες δυνατοτητες off road) και σιγουρα πολυ ποιο συμφερουσα αγορα

γιατι ως γνωστον αν τα Service γινονται σωστα και στην ωρα τους το Trans ειναι αθανατο και οι τιμες των μεταχειρισμενων ειναι χωμα οταν καινουργιο κανει 6.990€ (παραλληλα με την ελευση του νεου μοντελου)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Τρι Ιαν 15 2008, 22:50, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 22:48

Transalp 650 (χωρις ABS)

απο το site της Honda σημερα

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Untitl10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spypetr

spypetr


Αριθμός μηνυμάτων : 485
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη-κέντρο απόκεντρο
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Triumph Daytona 955i

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 22:51

Εγώ νομίζω ότι αξίζει, με την λογική πάντα ότι παίρνεις αυτό που θέλεις.
Θέλεις δηλαδή ένα μηχανάκι
Για την πόλη
Για το χώμα
Για εκδρομές
Για βόλτες
Για ταξίδια με έταιρον ήμιση

Το ότι είναι ελαστικό το πλαίσιο, δεν είναι απαραίτητα και αδυναμία, αφού ο προορισμός του είναι και το χώμα.
Με πιο σκληρό και άκαμπτο πλαίσιο θα γινόταν μαρτύριο η οδήγηση στο χώμα.
Για την άσφαλτο είναι μειονέκτημα, αλλά όχι όσο φανταζόμαστε, παρά μόνο σε ακραία οδήγηση.
Νομίζω ότι το μαλακό πλαίσιο θα σε σώσει από πολλά γλυστρήματα πάνω στην άσφαλτο.

Από την άλλη για την αξιοπιστία του δεν θα έλεγα ότι είναι κάτι πέρα από τον μέσο όρο.
Δηλαδή δεν έχει να προσφέρει κάτι περισσότερο σε σχέση με άλλα μηχανάκια.
Όσο για την ποιοτητα κατασκευής, είναι χόντα, μάλλον κάτω του μετρίου.

Νομίζω όμως ότι αξίζει σαν αγορά, με 7000 παίρνεις ένα μηχανάκι που τα κάνει όλα και από λίγο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://spypetr.blogspot.com/
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 22:55

spypetr έγραψε:

Από την άλλη για την αξιοπιστία του δεν θα έλεγα ότι είναι κάτι πέρα από τον μέσο όρο.
Δηλαδή δεν έχει να προσφέρει κάτι περισσότερο σε σχέση με άλλα μηχανάκια.
Όσο για την ποιοτητα κατασκευής, είναι χόντα, μάλλον κάτω του μετρίου.


Καταρχας ρωταω για το νεο μοντελο του οποιου η τιμη φημολογειται στα 8900€

και κατα δευτερον εισαι σιγουρος για αυτα που λες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 22:59

Transalp 700

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Transa10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimdoc




Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 13/01/2008

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 23:02

Δεν προκειται για πραγματικα καινουργιο μοντελο, αλλα για εκτεταμενο φεις λιφτ.
Το μοτερ ειναι μεν 700 κυβικα, αλλα αποδιδει λιγοτερα αλογα απο την εφαρμογη του σε αλλο μοντελο της φιρμας, ακριβως επειδη το παλιο πλαισιο, που παραμενει ως ειχε, δεν σηκωνει παραπανω δυναμη και αυτο το γνωριζει πολυ καλα η εταιρια. Τα κιλα εχουν αυξηθει και ο ον οφ χαρακτηρας του παλιου μοντελου (βασικο στοιχειο της επιτυχιας του προκατοχου) μειωνεται προς το ον, με την εφαρμογη του μικροτερου τροχου εμπρος
Ειπαμε ενα πλαισιο να εχει καποιες ελαστικοτητες, αλλα εδω μιλαμε για σχεδιαση "μαστιχα" της προηγουμενης δεκαετιας
Εαν ειχα το 650 δε θα εμπαινα στο πειρασμο για αναβαθμιση
Το Σουζουκι εξακολουθει κατα τη γνωμη να παραμενει πιο συγχρονη αγορα και απο οτι φαινεται ειναι και φτηνοτερο και με ΑΒS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 21:26

Αντε ρε πειτε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 21:40

Για μενα με τιποτα.. _hi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Hornet

Black Hornet


Αριθμός μηνυμάτων : 473
Ηλικία : 50
Τόπος : Keratsini City
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Yamaha Fazer600 S2/abs

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 22:25

^tasoulis^ έγραψε:
Για μενα με τιποτα.. _hi

Θα συμφωνησο και εγω αλλα λογο μεγαλης ταλιαποριας και παραπαπονων που εχω ακουσει για την ελληνικη αντιπρωσοπια cool.g cool.g
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
malkav




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 52
Registration date : 17/01/2008

My Bike
Μοτό: XL 650 V Transalp

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 12:18

Εάν δεν το δοκιμάσω δεν μπορώ να πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmeles

gmeles


Αριθμός μηνυμάτων : 399
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα με τασεις φυγης.....
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Africa Twin

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 12:26

Για μενα δεν αξιζει καποιος που εχει το 650 να παει στο 700. Οι διαφορες ειναι μικρες και κατα την γνωμη μου δεν δικαιολογουν την διαφορα τιμης...ΑΛΛΑ
το τρανσαλπ ειναι ενα πολυ πετυχημενο μηχανακι, και το καινουριο πιστευω θα σκιστει στις πωλησεις!! Ποσοι απο αυτους που εχουν το παλιο το εχουν παει στο χωμα?? Ελαχιστοι, αρα η σημαντικη αλλαγη του καινουριου, οτι εγινε δηλαδη πιο πολυ ον παει περιπατο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 12:31

gmeles έγραψε:
Για μενα δεν αξιζει καποιος που εχει το 650 να παει στο 700. Οι διαφορες ειναι μικρες και κατα την γνωμη μου δεν δικαιολογουν την διαφορα τιμης...ΑΛΛΑ
το τρανσαλπ ειναι ενα πολυ πετυχημενο μηχανακι, και το καινουριο πιστευω θα σκιστει στις πωλησεις!! Ποσοι απο αυτους που εχουν το παλιο το εχουν παει στο χωμα?? Ελαχιστοι, αρα η σημαντικη αλλαγη του καινουριου, οτι εγινε δηλαδη πιο πολυ ον παει περιπατο....


Το παλιο Trans δεν ηταν enduro απλα πηγαινε αξιοπρεπως στο χωμα

το νεο Trans και το Strom με πολυ προσοχη αλλα σιγουρα θα ειναι πολυ καλυτερα στην ασφαλτο

οποτε πλεον νεο Trans και Strom παιζουν ακριβως στην ιδια κατηγορια οπου το Strom νομιζω κερδιζει κατα κρατος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmeles

gmeles


Αριθμός μηνυμάτων : 399
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα με τασεις φυγης.....
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Africa Twin

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 12:49

Το Strom κερδιζει κατα κρατος, δεν το συζηταμε αυτο...παρ'ολα αυτα το τρανσ ακομα πουλαει καλα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
montexristos

montexristos


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ηλικία : 42
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: HONDA

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 13:41

gmeles έγραψε:
Για μενα δεν αξιζει καποιος που εχει το 650 να παει στο 700. Οι διαφορες ειναι μικρες και κατα την γνωμη μου δεν δικαιολογουν την διαφορα τιμης...ΑΛΛΑ
το τρανσαλπ ειναι ενα πολυ πετυχημενο μηχανακι, και το καινουριο πιστευω θα σκιστει στις πωλησεις!! Ποσοι απο αυτους που εχουν το παλιο το εχουν παει στο χωμα?? Ελαχιστοι, αρα η σημαντικη αλλαγη του καινουριου, οτι εγινε δηλαδη πιο πολυ ον παει περιπατο....
με καλυψε ο φιλος γρηγορης
εγω που εχω το ΤΑ TO 650 na dvsv 3000 να παρω 5 αλογα παραπανω
και ψεκασμο
πιστευω δεν αξιζει εξαλου το μωρο μου μεχρι ωρας σε οτι λεω απαντα παντα
ΝΑΙ
και ειναι πολλα αυτα που ζηταωωωωωωωωωωω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spypetr

spypetr


Αριθμός μηνυμάτων : 485
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη-κέντρο απόκεντρο
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Triumph Daytona 955i

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 14:02

NR750 έγραψε:
spypetr έγραψε:

Από την άλλη για την αξιοπιστία του δεν θα έλεγα ότι είναι κάτι πέρα από τον μέσο όρο.
Δηλαδή δεν έχει να προσφέρει κάτι περισσότερο σε σχέση με άλλα μηχανάκια.
Όσο για την ποιοτητα κατασκευής, είναι χόντα, μάλλον κάτω του μετρίου.


Καταρχας ρωταω για το νεο μοντελο του οποιου η τιμη φημολογειται στα 8900€

και κατα δευτερον εισαι σιγουρος για αυτα που λες?
Δεν μπορώ να πω ότι είμαι σίγουρος για το 700, αλλά για το 650 που είχα, ναι.
Εμένα μου έκαιγε λαδάκι, το είχα πάρει καινούργιο και στα 16.000χλμ μου έκαιγε 0,3 λίτρα στα 1.000χλμ.
Και αυτός είναι ο λόγος που το άλλαξα και πήρα το VFR που δεν έκαιγε απολύτως τίποτα και στα 60.000χλμ που το είχα.
Από εκεί και μετά, τα φρένα δεν ήταν καλά, το πίσω ήταν σα να μην υπήρχε, τα αμορτισέρ (το πίσω ειδικά) θέλαν αλλαγή και το μοτέρ ήταν άλλης εποχής.
Δηλαδή εγώ που προηγούμενα είχα TRANSALP 600 του 89, δεν έβλεπα καμμιά διαφορά στις επιδόσεις του κινητήρα.

Βέβαια το μηχανάκι είναι καλό, ανάλογα για την χρήση που το θέλεις.
Σαν δεύτερο, για ταξιδάκια, χωματάκι και βόλτες, ακόμα και ταξίδια, χωρίς πολλές απαιτήσεις, είναι ότι πρέπει.

Νομίζω ότι απευθύνεται στον οδηγό-χρήστη, που είναι και η πλειοψηφία των μοτοσικλετιστών.
Δηλαδή, σ' αυτόν που δεν έχει φοβερές απαιτήσεις, αλλά βολεύεται με την λογική, απ' όλα και από λίγο, ή λίγο απ όλα.......

Με τα ίδια λεφτά παίρνεις ένα Bandit 1250 και με λιγότερα το 650......
wisconsonMot
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://spypetr.blogspot.com/
apostat

apostat


Αριθμός μηνυμάτων : 502
Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Honda VFR800

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 14:05

Το καινούριο δεν με πείθει.
Συμφωνώ με τον dimdoc σε όλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui_the_great

stoui_the_great


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ηλικία : 43
Τόπος : Πάτρα/Λεμεσός
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: FZ6N

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 15:27

8900€ είναι πάρα πολλά για το συγκεκριμένο μηχανάκι! Οπότε λέω και εγώ οτι δεν αξίζει, ιδιαίτερα όταν το παλιό κοστίζει 7000Ε και έχουν ελάχιστες διαφορές!
Άσε που με 9000 κοιτάς και προς Ευρώπη πλευρά με ότι αυτό συνεπάγεται (καλύτερο στήσιμο, περιφεριακά κ.τ.λ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexandros

alexandros


Αριθμός μηνυμάτων : 154
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Ναι ρε! Μπεμβέ.

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 15:55

Σαν παιλιός κάτοχος του 650 λέω ότι είναι μια πολύ καλή μοτοσικλέτα. Ίσως είναι παρεξηγημένη εδώ στην Ελλάδα επειδή πολλοί την χρησιμοποιούσαν ως σκούτερ.
Σίγουρα όμως δεν απευθύνεται στους λάτρεις της γρήγορης και σπορ οδήγησης.
Από ότι έχω καταλάβει κάτι τέτοιο είναι και το καινούριο. Δηλαδή μια μοτοσικλέτα που τα κάνει όλα μέτρια με απίστευτη αξιοπιστία και καλή λειτουργία.

Από την άλλη τα 9 χιλιάρικα είναι υπερβολικό νούμερο που την φέρνει να συγκρίνεται με πιο πλήρεις κατασκευές όπως το TDM.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Japanian




Αριθμός μηνυμάτων : 140
Ηλικία : 52
Τόπος : Περιστέρι City
Registration date : 17/01/2008

My Bike
Μοτό:

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 16:26

Εμένα μ' αρέσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sieche

Sieche


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ηλικία : 51
Τόπος : Leverkusen
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR 800 Fi

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 16:42

Kαι εμενα μου αρεσει εμφανισιακα αλλα ειναι μια μηχανη που δεν θα αγοραζα γιατι δεν ειναι αυτο που αναζητω σε μια μοτοσυκλετα.
Οσο για την τιμη?ναι ειναι ακριβη γι'αυτο που προσφερει.
Επισης δεν ειναι κατασκευασμενη για σπορ οδηγηση οποτε αυτα περι πλαισιο/λαστιχο και μικρη ιπποδυναμη δεν ενδιαφερουν τους υποψηφιους αγοραστες της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrv




Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 50
Registration date : 15/01/2008

My Bike
Μοτό: honda xrv750

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 23:33

τη μηχανη δεν την εχω δει ακομα, αν και αφρικανος δεν με ψηνει ...... απο τα χαρακτηριστικα που βλεπω δεν νομιζω να δινα το αφρικα (+ τη διαφορα σε φραγκα) για να παω να παρω μια τρανσαλπ καινουργια. για πιο λογο δηλαδη τι θα κανει καλυτερα απο το δικο μου, και αν κανει κατι (που δεν νομιζω) ποσο πρεπει να το πληρωσω??? Περιμενα κατι καλυτερο απο την HONDA με ολο αυτο τον ανταγωνισμο που υπαρχει σημερα, για πολυ δεδομενους μας εχει μου φαινεται η μαμα και θα παρει τα @ρχδι@ μου (απο μενα τουλαχιστον) Παντως οποιος θελει μηχανακι της κατηγοριας μεταχειρω, χτυπαει ενα τρανσ 650 και θα ειναι λυρα 100 με τιμη σκοτωμενη λογο ελευσεις του καινουργιου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Carlos

Carlos


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ηλικία : 43
Registration date : 12/01/2008

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 19 2008, 16:50

όχι , δεν πιστεύω ότι αξιζει σαν αγορά .Πέρα από την ομολογουμενη αξιοπιστία του προηγούμενου μοντέλου , δεν βρησκω άλλο λόγο να το αγοράσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos84

mitsos84


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα καλλιθεα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?   Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700? I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 19 2008, 16:58

τι να τον κανεις ρε παιδια τον κυκλοπα τον πολυφημο????

αφηστε που μπορει να σου μπηξει ο ''κανενας'' κανα παλουκι μεσα στον προβολεα...

α και ψυφησα ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΧΟΝΤΑ(ΚΑΙ ΙΔΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ προσθετω)

μεταχειρα κατι γινετε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mitsakos84.blogspot.com
 
Αξιζει σαν αγορα το νεο Transalp 700?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ :: Νέα μοντέλα :: on-off-
Μετάβαση σε: