mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
veligekas

veligekas


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki ZZR 1400

Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία   Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 02:20

Με ευκαιρία το τόπικ του φίλου μας του Vampire για αγορα κράνους πρέπει και εγω να πω την εμπειρία μου και να καταθέσω τα παρακάτω στοιχεια προς όλων αυτων που απορούν πόσα θα χρεωθούν. Βέβαια δεν εγγυούμε τπτ και σε κανέναν. λοιπον...είχα παραγγείλει απο αμερική μέσα απο το ΕΒΑΥ το παρακάτω κράνος------------ > Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία Product_thumbphp

Είχα και εγω τις απορίες μου , "πόσο θα πληρώσω" " τελωνείο" κ.τ.λ ώσπου έιπα πως αν δεν το παραγγείλω δεν θα μάθω ποτέ. Και στο κάτω κάω τι έχω να χάσω? Αντε να το πληρώσω και όσο εδω. Όποτε έδωσα την παραγγελία . Μέτα απο 15 μέρες μου ήρθε το πακέτο 683 δολλαρια ααγορα... δηλαδη..... με τιμή 14/1 /2008 ... 459 ευρω ( καντε εδω την τροποποιηση http://www.ratesfx.com/rates/rate-converter.html ) σύν τελωνείο και μεταφορικα απο τελωνείο Θεσσαλονίκης 91,95 ευρω. δηλαδή τελικο σύνολο 551 ευρω περίπου. Παρατιρίστε ότι μέσα στο χαρτι του τελωνείου πληρώνεις και τον εισαγωγέα!!!! (εισαγωγέας 12.25 ευρω . Απορια: Τα υπόλοιπα λεφτά μέχρι τα 800-900 ευρω που είναι?) .

Τα στοιχεία είναι τα παρακάτω:

Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία Untitled1

Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία Untitled-1


Υ,Γ Μπορείς κάποιος να μας εξηγήσει τους παραπάνω αναγραφόμενου φόρους του τελωνείου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία   Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 02:26

Αν το επαιρνες απο www.j-helmet.com δεν πληρωνεις ουτε εισαγωγεα z029.

Μεσα σε 3-4 μερες ειναι στα χερια σου. _hi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
veligekas

veligekas


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki ZZR 1400

Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία   Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 02:31

^tasoulis^ έγραψε:
Αν το επαιρνες απο www.j-helmet.com δεν πληρωνεις ουτε εισαγωγεα z029.

Μεσα σε 3-4 μερες ειναι στα χερια σου. _hi

Δεν το ξερα αυτο. Προς πληροφόρηση άλλων. Καλα 12 ευρω είναι αλλα γιατι όχι? Και γιατι αυτο το νταβατζιλικη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία   Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 02:42

Ασε αφου ειχε και ARAI ο j-helmet και κατοπιν παραπονων που τουκανανε ποιος ξερει απο που whistling.
Τα αποσυρε απο το site..αλλα με κανενα email κατι γινεται..

Εγω πηρα λεμε τοτε το ARAI Matsudo RX7 450 αν θυμαμαι καλα,και εδω εχει 880ευρω th_moutza
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lrbarbarossa

lrbarbarossa


Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Ικαρία
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: YAMAHA XT 600 E 2001

Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία   Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 06:27

Ειχα ακούσει από κάποιον το εξής που θα το θέσω με ένα παράδειγμα:

Ενα κράνος πχ το XR 1000 της SHOEI βγαίνει σε δύο εκδόσεις. Μια για Αμερική και μια για Ευρώπη - Ασία. Κι ο λόγος λέει είναι ότι τα πρότυπα που είναι διαφορετικά επιτρέπουν το XR 1000 της Αμερικής να είναι χαμηλότερης ποιότητας από αυτό της Ευρώπης. Οπότε λέει η διαφορά στην τιμή οφείλεται στο ότι είναι 2 διαφορετικά κράνη.

Επίσης αν θυμάμαι καλά είχε ειπωθεί σε ένα τόπικ στο mybike ότι τα κράνη για japan (το j-helmets είναι στην Ιαπωνία) έχουν άλλο σουλούπι και άλλα μεγέθη.

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά, απλά τα παραθέτω για να δω τι λέτε κι εσείς επί του θέματος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
soulnick

soulnick


Αριθμός μηνυμάτων : 108
Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki KLR 650

Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία   Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 06:53

ως προς τα μεγεθη του j-helmet,δεν παιζει,τουλαχιστον για το δικο μου. large ειχα φορεσει στην αθηνα,large παρηγγειλα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
veligekas

veligekas


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki ZZR 1400

Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία   Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 11:26

soulnick έγραψε:
ως προς τα μεγεθη του j-helmet,δεν παιζει,τουλαχιστον για το δικο μου. large ειχα φορεσει στην αθηνα,large παρηγγειλα..

Σε αυτο συμφωνώ. Είναι τα ίδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kleanthis

kleanthis


Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 43
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 15/01/2008

My Bike
Μοτό: TDM '01 850cc

Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία   Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 07 2008, 14:27

Ρε παιδιά επειδή είμαι στο τσαφ για να παραγγειλω κρανος από j-helmet ειναι σιγουρο οτι θα πληρώσοω τελωνείο?Εχω ακουσει παντως οτι στο τελωνείο Θεσ/νίκης ψιλοκόβουν κώλ@υς......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγορα κρανους απο Αμερική. Στοιχεία
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ :: Εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: