mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 Wireless Security

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
NikosCB

NikosCB


Αριθμός μηνυμάτων : 320
Ηλικία : 42
Τόπος : AΘΗΝΑ
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: Hayabusa

Wireless Security Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Wireless Security   Wireless Security I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 02:28

Ξερει κανενας κανενα καλο προγραμματακι για Wireless Security?

think
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
soulnick

soulnick


Αριθμός μηνυμάτων : 108
Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki KLR 650

Wireless Security Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wireless Security   Wireless Security I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 02:49

φιλε τι εννοεις?

συνδεεις το λαπτοπ σου με καποιο ρουτερ και θες να κλειδωσεις τη γραμμη? αν ναι,απλα βαλε wpa2/tkip κλειδι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Hornet

Black Hornet


Αριθμός μηνυμάτων : 473
Ηλικία : 50
Τόπος : Keratsini City
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Yamaha Fazer600 S2/abs

Wireless Security Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wireless Security   Wireless Security I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 21:05

Πρέπει πρώτα να μας πεις το στήσημο του δικτίου που εχεις για να προτήνο κάτι cool.g cool.g
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikosCB

NikosCB


Αριθμός μηνυμάτων : 320
Ηλικία : 42
Τόπος : AΘΗΝΑ
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: Hayabusa

Wireless Security Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wireless Security   Wireless Security I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 21:15

PC με wireless router και 2 σταθερα με καρτες ασυρματες. Και θελω να κανω secure το router να μην βλεπουν ασχετοι τη γραμμη, η να μην μου περνουν τη γραμμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Hornet

Black Hornet


Αριθμός μηνυμάτων : 473
Ηλικία : 50
Τόπος : Keratsini City
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Yamaha Fazer600 S2/abs

Wireless Security Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wireless Security   Wireless Security I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 21:25

μία απλη λύσει που βάζω εγώ σαν ασφάλεια στα routers ειναι:

1: βγάζω πρώτα εκτος την εντολη που λέει dchp server εκτος .... ετσι ωστε να μην μπορεί να μπουνε ευκολα βάζοντας αυτοματες IP

2: κλειδωνο το ρουτερ βάζοντας mac - filter αν εχει ....δυλαδη φορτονο τις mac - adress που θέλω να έχουν πρόσβασει στο ρουτερ μόνο

3: τώρα άμα θέλω και αλλό κλείδωμα βάζω και τα γνώστα κλέιδια που έχουν τα routers

4: και πάντα αλλάζουμε το user name και το password του ρουτερ απο το αρχικο που εχει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikosCB

NikosCB


Αριθμός μηνυμάτων : 320
Ηλικία : 42
Τόπος : AΘΗΝΑ
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: Hayabusa

Wireless Security Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wireless Security   Wireless Security I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 23:00

Nαι σωστα ολα αυτα, τα εχω κανει, απλα ελεγα και για κανενα προγραμματακι extra..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Hornet

Black Hornet


Αριθμός μηνυμάτων : 473
Ηλικία : 50
Τόπος : Keratsini City
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Yamaha Fazer600 S2/abs

Wireless Security Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wireless Security   Wireless Security I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 18 2008, 22:39

Ε κοίτα εφόσον έκανες όλα αυτά μέτα το θέμα extra προγράμματος δεν νομίζω να έχει κάποια χρηστικότητα στο δίκτιο που έχεις στήση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Wireless Security
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΚΟΙΝΩΝΙΑ :: Τεχνολογία :: PC - Internet-
Μετάβαση σε: