mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 Ιδού η Fiat Yamaha 2008

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Black Hornet

Black Hornet


Αριθμός μηνυμάτων : 473
Ηλικία : 50
Τόπος : Keratsini City
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Yamaha Fazer600 S2/abs

Ιδού η Fiat Yamaha 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ιδού η Fiat Yamaha 2008   Ιδού η Fiat Yamaha 2008 I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 19 2008, 01:13

Ιδού η Fiat Yamaha 2008 Yamaha11

Η επίσημη παρουσίαση της Fiat Yamaha για τη νέα σεζόν πραγματοποιήθηκε στο Τορίνο της Ιταλίας, παρουσία πολλών φίλων της ομάδας στο Giovanni Agnelli Auditorium. Τους δύο αναβάτες της ομάδας, Valentino Rossi και Jorge Lorenzo υποδέχτηκε το ένθερμο κοινό της γειτονικής χώρας που είχε μαζευτεί στο χώρο παρουσίασης, ενώ σε κοινή θέα δόθηκε και η μοτοσικλέτα του «Γιατρού». Ο ιταλός πολυπρωταθλητής εμφανίστηκε με εντελώς νέο κούρεμα, πολύ κοντό, και η μοτοσικλέτα του έφερε τα αυτοκόλλητα της Bridgestone. Αυτή ήταν και η σημαντικότερη διαφορά σε σχέση με την M1 του Jorge Lorenzo, ο οποίος στην παρουσίαση ήταν λίγο έξω από τα νερά του. Ο Ισπανός για πρώτη φορά θα αγωνιστεί στην μεγάλη κατηγορία και έχει την τύχη να αγωνίζεται σε μια από τις καλύτερες ομάδες του MotoGP.

Ιδού η Fiat Yamaha 2008 Yamaha12

Φυσικά τα προβλήματα που πρέπει να λυθούν στο box της ομάδας είναι αρκετά, καθώς η διαφορετική χρησιμοποίηση ελαστικών δεν θα επιτρέπει την άμεση συνεργασία των δύο αναβατών, ενώ πάντα θα υπάρχει ο περιορισμός ανταλλαγής δεδομένων. Παρόλα αυτά η φιλοδοξίες της ομάδας είναι πολύ μεγάλες και περιμένουν σε κάθε αγώνα οι δύο αναβάτες τους να βρίσκονται στο Park Ferme και στο βάθρο.

Ιδού η Fiat Yamaha 2008 Yamaha13

Valentino Rossi
«Είμαι πολύ χαρούμενος που βρισκόμαστε τόσο κοντά στην έναρξη των αγώνων. Αυτή είναι μια πολύ σημαντική χρονιά για εμάς και ο μοναδικός μας σκοπός είναι η νίκη, παρότι θα έχουμε πολύ σκληρή δουλειά. Το χέρι μου είναι πολύ καλύτερα, αν όχι τέλεια, και ανυπομονώ να ξαναβρεθώ στη σέλα της μοτοσικλέτας στην Sepang την επόμενη εβδομάδα. Όλοι δούλεψαν πολύ σκληρά τον χειμώνα και νομίζω ότι η νέα μοτοσικλέτα θα είναι αρκετά καλή, παρότι ακόμη έχουμε πολύ δουλειά να κάνουμε. Όλοι έχουν μεγάλο κίνητρο και γνωρίζω ότι έχουμε την καλύτερη ομάδα που υπάρχει».

Ο Davide Brivio, αγωνιστικός διευθυντής της Fiat Yamaha, αναφέρθηκε στους κύριους αντιπάλους της ομάδας για το 2008, η οποία θα έχει πλέον και την Michelin απέναντι της, μετά την αποχώρηση του Valentino Rossi από το Γαλλικό εργοστάσιο. Εξέφρασε και την αγωνία του για την απόδοση της ομάδας, η οποία θα κρίνει εν πολύς την συνέχιση της συνεργασία της με Ιταλό αστέρα. Τέλος ανέφερε ότι η εμφάνιση της μοτοσικλέτας θα αλλάξει σε διάφορα σιρκουί της πίστας, όπως έγινε πέρσι στο Assen.

Ιδού η Fiat Yamaha 2008 Yamaha14

Jorge Lorenzo
«Είμαι πολύ χαρούμενος που είμαι εδώ, με αυτούς τους ανθρώπους, αυτή τη μοτοσικλέτα και αυτή την ομάδα. Έχω πολύ δρόμο να διανύσω στην εξέλιξη μου άλλα βελτιώνομαι κάθε φορά που οδήγησα την μοτοσικλέτα και το τελευταίο δοκιμαστικό ήταν ιδιαίτερα καλό. Είμαι πολύ ενθουσιασμένος για τη νέα χρονιά και είναι μεγάλη τιμή να μοιραστώ το γκαράζ με τον Valentino, ο οποίος είναι χωρίς αμφισβήτηση το πιο ολοκληρωμένο ταλέντο στο άθλημα μας».

Πηγή: http://www.msfree.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui_the_great

stoui_the_great


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ηλικία : 43
Τόπος : Πάτρα/Λεμεσός
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: FZ6N

Ιδού η Fiat Yamaha 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδού η Fiat Yamaha 2008   Ιδού η Fiat Yamaha 2008 I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 19 2008, 01:20

Άντε μπας και κάνουν κάτι καλό φέτος!!!!

yamaha_logo _rock-on
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
capo998

capo998


Αριθμός μηνυμάτων : 192
Ηλικία : 53
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki EN400, Aprilia ETV 1000 Caponord, Ducati SS 1000DS, Aprilia RVS 1000 Falco

Ιδού η Fiat Yamaha 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδού η Fiat Yamaha 2008   Ιδού η Fiat Yamaha 2008 I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 19 2008, 03:38

VALE RULESSSSSSSSSSSSSSS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FZMAN

FZMAN


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Τόπος : ATTIKH
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: YAMAHA

Ιδού η Fiat Yamaha 2008 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδού η Fiat Yamaha 2008   Ιδού η Fiat Yamaha 2008 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 20 2008, 15:13

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ιδού η Fiat Yamaha 2008
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ :: Μοτο Επικαιρότητα :: Αγωνιστικά νεα-
Μετάβαση σε: