mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista

Πήγαινε κάτω 
+6
Nikker1985
stoui_the_great
''odontiatros''
Japanian
vrakas
Black Hornet
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Black Hornet

Black Hornet


Αριθμός μηνυμάτων : 473
Ηλικία : 50
Τόπος : Keratsini City
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Yamaha Fazer600 S2/abs

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 19 2008, 12:24

Το πρώτο τρίμηνο του 2008 θα κυκλοφορήσει το επίσημο Service Pack για τα Windows Vista ενώ τον επόμενο μήνα θα διατέθει σε 15,000 περίπου χρήστες μία δοκιμαστική έκδοση. Αναμένεται Service Pack και για τα XP!

H Microsoft έσπασε τελικά την σιώπή της σχετικά με την επίσημη ημερομηνία διάθεσης του SP1 για Vista! Μέσω του product manager του SP1, David Zipkin, ανακοίνωσε πέρα από την ημερομηνία και τις βελτιώσεις που αυτό το διορθωτικό πακέτο θα επιφέρει στην λειτουργία των Vista. Συγκεκριμένα, θα βελτιωσει τις επιδόσεις του νέου λειτουργικού, την αξιοπιστία του αλλά και την συμβατότητα αρκετών εφαρμογών με το λειτουργικό των υπολογιστών μας. Επιπλέον, ο Zipkin ανακοίνωσε ότι θα κυκλοφορήσει το 3ο και τελευταίο Service Pack για τα Windows XP! Όπως χαρακτηριστικά είπε όμως, πέρα από κάποιες μικρές διορθώσεις, το νέο πακέτο δεν πρόκειται να αλλάξει ή να βελτιώσει ριζικά την εργασία των χρηστών με τα XP.

Όσον αφορά τώρα το SP1 για Vista, αυτό θα έχει 50 Mbytes μέγεθος, ενώ θα φέρει τις ακόλουθες βελτιώσεις:

Θα διορθωθούν κάποια χαρακτηριστικά απόδοσης του συστήματος όπως η ανάκτηση λειτουργικότητας μετά από κατάσταση Hibernate ή Standby,
θα μειωθεί ο χρόνος που χρειάζεται ανάμεσα στο πάτημα του CTRL/ALT/DELETE και της εμφάνισης της οθόνης log-in,
θα βελτιωθεί η απόδοση του Internet Explorer 7 και η διαχείρηση Javascript ώστε να «δουλεύουν» γρηγορότερα οι ιστοσελίδες που τρέχουν AJAX Asynchronous Javascript and XML).
Μείωση πιθανοτήτων κρασαρίσματος από το "search protocol handler" μήνυμα λάθους.
Μέχρι σήμερα 60 εκατομμύρια άδειες χρήσης Vista έχουν πωληθεί σε καταναλωτές ενώ 42 εκατομμύρια είναι το αντίστοιχο νούμερο για τις επιχειρήσεις.

Πηγή: http://www.pcw.gr/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vrakas

vrakas


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ηλικία : 61
Τόπος : Κύπρος
Registration date : 18/01/2008

My Bike
Μοτό: BMW F650GS

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 19 2008, 15:38

Εκτός απο το DOS είχε ποτέ κάποιο λειτουργικό χωρίς SP / patches?

Ακόμα και το Windows 3 υπήρχε patch για workgroup και με το 4 αρχίσαμε τα SP.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kotsonis.net
Japanian




Αριθμός μηνυμάτων : 140
Ηλικία : 52
Τόπος : Περιστέρι City
Registration date : 17/01/2008

My Bike
Μοτό:

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 19 2008, 18:41

Ubuntu 7.0 και τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
''odontiatros''




Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ηλικία : 40
Τόπος : Πειραιας
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Honda Hornet600 - Supra 100

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 19 2008, 19:55

Japanian έγραψε:
Ubuntu 7.0 και τέλος.
πως την παλευεις με το gnome ηθελα να ξερα..

openSuse 10.3 απο τις καλυτερες σαυρες!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui_the_great

stoui_the_great


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ηλικία : 43
Τόπος : Πάτρα/Λεμεσός
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: FZ6N

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 10:51

Microsoft: Μια ζωή τα ίδια σκ@τ@! 50MB service pack για λειτουργίες χωρίς σημασία (αν εξαιρέσουμε την Ajax τεχνολογία που δεν νοήται browser να μην την υποστηρίζει σωστά), αν και να πώ ότι είδη ο IE7 υποστηρίζει πολύ καλά την Ajax. Αλλά όταν το λειτουργικό μόνο του είναι πάνω απο μισό γκίκα και γεμάτο αχρήαστα εφέ για τα μάτια του κόσμου και λάθη τί να πεί κανείς! Και για να τα διορθώσουν βγάζουν τα διάσιμα service pack! Μήπως τα λειτουργικά ΔΕΝ θα έπρεπε να έχουν λάθη απο την αρχή? Μήπως οι χρήστες δεν θα έπρεπε να είναι πειραματόζωα, ειδικά αυτοί που έχουν πληρώσει!!!

th_moutza
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikker1985

Nikker1985


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ηλικία : 38
Registration date : 12/01/2008

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 11:32

Εξαιρετικοί μ@#κες.

Τι τους πείραξαν τα XP?Τώρα που έχουνε φτάσει σε μία μορφή τελειοποιημένη?
Βεβαίως κάπως πρέπει να ζήσουν και αυτοί...

Άσε που κάτι μου λέει πως τα XP είναι χίλιες φορές πιο αποδοτικά και με λιγότερες απαιτήσεις.

Για να μην είμαι θύμα υπερκατανάλωσης θα περιμένω να δω τι θα βγει μετά τα Vista.
Τότε θα πάρω καινούριο υπολογιστή.Μέχρι στιγμής ο 6ετίας ταπεινός μου Hewlet Packard τα κάνει όλα και συμφέρει.

(Προτιμώ τα λεφτά που θα έσπρωχνα για laptop να τα σπρώξω στην μπάνκα για ένα υδρόψυκτο, χωμάτινο Husky 6!!!)

Έχω θεωρείες ωστόσο...ότι τα service packs πλέον για XP είναι επίτηδες χαλασμένα για να προωθήσουν κόσμο να πάρει καινούρια.
Τρεις φορές format έκανα μέσα σε μία εβδομάδα.
Πέρασα τους drivers,έκανα install τα κλασσικά προγράμματα μερικά τα κατέβασα κιόλας...και δύο φορές τα έπαιξε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vrakas

vrakas


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ηλικία : 61
Τόπος : Κύπρος
Registration date : 18/01/2008

My Bike
Μοτό: BMW F650GS

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 13:22

Format και έβαλα τα XP ..... πάλι _thumbsup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kotsonis.net
stoui_the_great

stoui_the_great


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ηλικία : 43
Τόπος : Πάτρα/Λεμεσός
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: FZ6N

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 14:42

Nikker1985 έγραψε:
Εξαιρετικοί μ@#κες.

Τι τους πείραξαν τα XP?Τώρα που έχουνε φτάσει σε μία μορφή τελειοποιημένη?
Βεβαίως κάπως πρέπει να ζήσουν και αυτοί...

Άσε που κάτι μου λέει πως τα XP είναι χίλιες φορές πιο αποδοτικά και με λιγότερες απαιτήσεις.

Να είσαι σίγουρος για αυτό ρε μαν!! Πολύ πιο αποδοτικά, καλύτερη χρήση των πόρων και του H/W ενώ το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι πλέον είναι αρκετά σταθερά (μέχρι ενός σημείου πάντα), οπότε για ποιόν λόγο να πάμε σε Vista? Για κανένα λόγο! Τουλάχιστο όχι πρίν γίνουν σταθερά (1-2 χρόνια) και όχι πριν φθηνίσουν οι υπολογιστές με μνήμη 2GB και ισχυρούς επεξεργαστές! Αλλιώς ζημιωμένοι θα είμαστε!!

Δεν θα συγκρίνω καν XP με Linux σε τέτοια θέματα, δεν υπάρχει λόγος, πόσο μάλλον τα ΣVista χεχεχε

Nikker1985 έγραψε:

Για να μην είμαι θύμα υπερκατανάλωσης θα περιμένω να δω τι θα βγει μετά τα Vista.
Τότε θα πάρω καινούριο υπολογιστή.Μέχρι στιγμής ο 6ετίας ταπεινός μου Hewlet Packard τα κάνει όλα και συμφέρει.

(Προτιμώ τα λεφτά που θα έσπρωχνα για laptop να τα σπρώξω στην μπάνκα για ένα υδρόψυκτο, χωμάτινο Husky 6!!!)

Έτσι!! Και εγώ είναι 3 χρόνια τώρα που λέω να πάρω laptop, αλλά ξενερώνω συνεχώς! Όλη αυτή η φάση του να βγαίνουν συνεχώς πιο βαριά λειτουργικά με σκοπό να πουληθούν τα εξελιγμένα hardware που είναι φυσικά αρκετά ακριβά δεν μου αρέσει καθόλου!
Επειδή ποιός ο λόγος να πάρει κάποιος μνήμη πάνω απο 1GB και διπύρηνο στα 3 GHz αν είναι να κάνει την δουλειά του και με τα XP? Κανένας λόγος! Άρα πώς θα πουλήσουν οι εταιρίες hardware αλλά και λογισμικού? Μα φυσικά βγάζοντας ένα λειτουργικό που να "γονατίζει" τους "παλιούς" υπολογιστές ώστε να υπάρχει ανάγκη για αγορά καινούργιων ισχυρότερων υπολογιστών (Βλέπε βίστα). Και αυτό γινόταν, γίνεται και θα γίνεται πάντα!

PS: Αυτό που με τσαντίζει ιδιαίτερα στην αγορά laptop είναι που δεν μπορείς να αγοράσεις ένα καινούργιο laptop με XP! Σε αναγκάζουν να αγοράσεις τα Vista!!! Τί λέτε ρεεεεε!!! Ευχαριστώ δεν θα πάρω (τουλάχιστον όχι πριν γίνουν χώμα οι τιμές!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui_the_great

stoui_the_great


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ηλικία : 43
Τόπος : Πάτρα/Λεμεσός
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: FZ6N

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 14:44

vrakas έγραψε:
Format και έβαλα τα XP ..... πάλι _thumbsup

Και εγώ αυτό κάνω τα τελευταία 5 χρόνια!!!

_thumbsup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 14:44

vrakas έγραψε:
Format και έβαλα τα XP ..... πάλι _thumbsup

me 2 cheers.gi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 14:52

stoui_the_great έγραψε:
Nikker1985 έγραψε:
Εξαιρετικοί μ@#κες.

Τι τους πείραξαν τα XP?Τώρα που έχουνε φτάσει σε μία μορφή τελειοποιημένη?
Βεβαίως κάπως πρέπει να ζήσουν και αυτοί...

Άσε που κάτι μου λέει πως τα XP είναι χίλιες φορές πιο αποδοτικά και με λιγότερες απαιτήσεις.

Να είσαι σίγουρος για αυτό ρε μαν!! Πολύ πιο αποδοτικά, καλύτερη χρήση των πόρων και του H/W ενώ το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι πλέον είναι αρκετά σταθερά (μέχρι ενός σημείου πάντα), οπότε για ποιόν λόγο να πάμε σε Vista? Για κανένα λόγο! Τουλάχιστο όχι πρίν γίνουν σταθερά (1-2 χρόνια) και όχι πριν φθηνίσουν οι υπολογιστές με μνήμη 2GB και ισχυρούς επεξεργαστές! Αλλιώς ζημιωμένοι θα είμαστε!!

Δεν θα συγκρίνω καν XP με Linux σε τέτοια θέματα, δεν υπάρχει λόγος, πόσο μάλλον τα ΣVista χεχεχε

Nikker1985 έγραψε:

Για να μην είμαι θύμα υπερκατανάλωσης θα περιμένω να δω τι θα βγει μετά τα Vista.
Τότε θα πάρω καινούριο υπολογιστή.Μέχρι στιγμής ο 6ετίας ταπεινός μου Hewlet Packard τα κάνει όλα και συμφέρει.

(Προτιμώ τα λεφτά που θα έσπρωχνα για laptop να τα σπρώξω στην μπάνκα για ένα υδρόψυκτο, χωμάτινο Husky 6!!!)

Έτσι!! Και εγώ είναι 3 χρόνια τώρα που λέω να πάρω laptop, αλλά ξενερώνω συνεχώς! Όλη αυτή η φάση του να βγαίνουν συνεχώς πιο βαριά λειτουργικά με σκοπό να πουληθούν τα εξελιγμένα hardware που είναι φυσικά αρκετά ακριβά δεν μου αρέσει καθόλου!
Επειδή ποιός ο λόγος να πάρει κάποιος μνήμη πάνω απο 1GB και διπύρηνο στα 3 GHz αν είναι να κάνει την δουλειά του και με τα XP? Κανένας λόγος! Άρα πώς θα πουλήσουν οι εταιρίες hardware αλλά και λογισμικού? Μα φυσικά βγάζοντας ένα λειτουργικό που να "γονατίζει" τους "παλιούς" υπολογιστές ώστε να υπάρχει ανάγκη για αγορά καινούργιων ισχυρότερων υπολογιστών (Βλέπε βίστα). Και αυτό γινόταν, γίνεται και θα γίνεται πάντα!

PS: Αυτό που με τσαντίζει ιδιαίτερα στην αγορά laptop είναι που δεν μπορείς να αγοράσεις ένα καινούργιο laptop με XP! Σε αναγκάζουν να αγοράσεις τα Vista!!! Τί λέτε ρεεεεε!!! Ευχαριστώ δεν θα πάρω (τουλάχιστον όχι πριν γίνουν χώμα οι τιμές!)

+++++

Αγοραζεις Laptop του οποιου ο κατασκευαστης δινει drivers και για XP

εγω αυτο εκανα

Fujitsu Siemens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 15:48

NR750 έγραψε:
stoui_the_great έγραψε:
Nikker1985 έγραψε:
Εξαιρετικοί μ@#κες.

Τι τους πείραξαν τα XP?Τώρα που έχουνε φτάσει σε μία μορφή τελειοποιημένη?
Βεβαίως κάπως πρέπει να ζήσουν και αυτοί...

Άσε που κάτι μου λέει πως τα XP είναι χίλιες φορές πιο αποδοτικά και με λιγότερες απαιτήσεις.

Να είσαι σίγουρος για αυτό ρε μαν!! Πολύ πιο αποδοτικά, καλύτερη χρήση των πόρων και του H/W ενώ το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι πλέον είναι αρκετά σταθερά (μέχρι ενός σημείου πάντα), οπότε για ποιόν λόγο να πάμε σε Vista? Για κανένα λόγο! Τουλάχιστο όχι πρίν γίνουν σταθερά (1-2 χρόνια) και όχι πριν φθηνίσουν οι υπολογιστές με μνήμη 2GB και ισχυρούς επεξεργαστές! Αλλιώς ζημιωμένοι θα είμαστε!!

Δεν θα συγκρίνω καν XP με Linux σε τέτοια θέματα, δεν υπάρχει λόγος, πόσο μάλλον τα ΣVista χεχεχε

Nikker1985 έγραψε:

Για να μην είμαι θύμα υπερκατανάλωσης θα περιμένω να δω τι θα βγει μετά τα Vista.
Τότε θα πάρω καινούριο υπολογιστή.Μέχρι στιγμής ο 6ετίας ταπεινός μου Hewlet Packard τα κάνει όλα και συμφέρει.

(Προτιμώ τα λεφτά που θα έσπρωχνα για laptop να τα σπρώξω στην μπάνκα για ένα υδρόψυκτο, χωμάτινο Husky 6!!!)

Έτσι!! Και εγώ είναι 3 χρόνια τώρα που λέω να πάρω laptop, αλλά ξενερώνω συνεχώς! Όλη αυτή η φάση του να βγαίνουν συνεχώς πιο βαριά λειτουργικά με σκοπό να πουληθούν τα εξελιγμένα hardware που είναι φυσικά αρκετά ακριβά δεν μου αρέσει καθόλου!
Επειδή ποιός ο λόγος να πάρει κάποιος μνήμη πάνω απο 1GB και διπύρηνο στα 3 GHz αν είναι να κάνει την δουλειά του και με τα XP? Κανένας λόγος! Άρα πώς θα πουλήσουν οι εταιρίες hardware αλλά και λογισμικού? Μα φυσικά βγάζοντας ένα λειτουργικό που να "γονατίζει" τους "παλιούς" υπολογιστές ώστε να υπάρχει ανάγκη για αγορά καινούργιων ισχυρότερων υπολογιστών (Βλέπε βίστα). Και αυτό γινόταν, γίνεται και θα γίνεται πάντα!

PS: Αυτό που με τσαντίζει ιδιαίτερα στην αγορά laptop είναι που δεν μπορείς να αγοράσεις ένα καινούργιο laptop με XP! Σε αναγκάζουν να αγοράσεις τα Vista!!! Τί λέτε ρεεεεε!!! Ευχαριστώ δεν θα πάρω (τουλάχιστον όχι πριν γίνουν χώμα οι τιμές!)

+++++

Αγοραζεις Laptop του οποιου ο κατασκευαστης δινει drivers και για XP

εγω αυτο εκανα

Fujitsu Siemens

Τωρα που σε βρηκαμε th_hehe

Εχεις λαπ τοπ fujitsu siemens???
Ποια σειρα εχεις??
Χρειαζομαι απεγνωσμενα τα cd του ενα copy whistling.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 15:56

Amilo pi 1510 νομιζω (Core2Duo)

ποιο cd τα Vista? Ειναι ενεργοποιημενα δεν θα στα βαζει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 15:59

Οχι λεω απο τα xp???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
a$wto$

a$wto$


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: GSR600

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 17:47

Vista=αναγκη για αγορά καινούριου hardware Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 18:46

^tasoulis^ έγραψε:
Οχι λεω απο τα xp???

To Cd που εχει μαζι ειναι τα Vista προεγκατεστημενα

o υπολογιστης ειναι αυτος Amilo pi 1505 , αν ταιριαζει με τον δικο σου no problem
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deusxt

deusxt


Αριθμός μηνυμάτων : 138
Ηλικία : 53
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Στρουμπουλήτα

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 18:55

εγω πάλι στο καινουργιο εχω πανω βιστα,
περα απο κατι μικρο προβληματακια μια χαρα είναι.
Τα περισσότερα προβλήματα έιναι δικά μου χααχαχα
Τεσπα. Για τον συμφορουμιτη που αναφερε τις τιμες του υλικου.....σιγα τις τιμες. Ντενεκέ ξεφορτωτο τον βρισκεις ου σκοτωμου. Και οι μνημες εχουν γινεις πολύ φτηνες. Πηρα απο το πλαισιο 2 500αρες πριν απο κατι μηνες κιολας κάτω απο 100 ευρω.
Γιατι εκει ειναι η αναβαθμισητου υπολογιστη όχι στην τελευταια κ. γραφικών ή στον σουπερ επεξεργαστη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 19:02

Για Vista minimum 2GB RAM

Για XP με 1GB RAM εισαι more than ok

η πραγματικη ταχυτητα ενος PC εξαρταται σε μεγαλο ποσοστο απο το ποσο γρηγορη ειναι η CPU του και ο σκληρος του δισκος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui_the_great

stoui_the_great


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ηλικία : 43
Τόπος : Πάτρα/Λεμεσός
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: FZ6N

Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista   Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 19:53

deusxt έγραψε:
εγω πάλι στο καινουργιο εχω πανω βιστα,
περα απο κατι μικρο προβληματακια μια χαρα είναι.
Τα περισσότερα προβλήματα έιναι δικά μου χααχαχα
Τεσπα. Για τον συμφορουμιτη που αναφερε τις τιμες του υλικου.....σιγα τις τιμες. Ντενεκέ ξεφορτωτο τον βρισκεις ου σκοτωμου. Και οι μνημες εχουν γινεις πολύ φτηνες. Πηρα απο το πλαισιο 2 500αρες πριν απο κατι μηνες κιολας κάτω απο 100 ευρω.
Γιατι εκει ειναι η αναβαθμισητου υπολογιστη όχι στην τελευταια κ. γραφικών ή στον σουπερ επεξεργαστη.

Ναι αλλά συνήθως χρειάζεται και αναβάθμιση cpu καθώς και μητρικής αλλιώς δεν κάνεις τίποτε! Οπότε μιλάμε πλέον για καινούργιο υπολογιστή!
Επίσης σε περίπτωση laptop ξεχνάς την αναβάθμιση επειδή τις περισσότερες φορές δεν συμφέρει!

Να σου πώ και αυτό: Τα Βίστα καταλαμβάνουν το τρελλό ποσό των 660 MB RAM, μόνο για να τρέξουν, δηλαδή χωρίς άλλα προγράμματα να τρέχουν παράλληλα! Το ότι κάποιος έχει 2GB Ram και ισχυρό επεξεργαστή και καλή κάρτα γραφικών (ναι χρειάζεται και αυτή) ώστε να τρέχουν όλα καλά, δεν το κάνει και σωστό! Είναι σαν να βγάζουν μηχανή με πλαίσιο 1500 κιλών και να την πλασάρουν με μοτέρ 500 ίππων ώστε απο την μία να μπορεί να κινηθεί το άθλιο αυτό πλαίσιο και απο την άλλη να καταφέρουν να πουλήσουν το υπερ-δυνατό μοτέρ των 500 ίππων που ¨υπο κανονικές συνθήκες¨ κανένας ποτέ δεν θα το χρειαζόταν!

Ελπίζω να κατάλαβες τί εννοώ! cheers.gi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η Microsoft σπάει την σιωπή της: SP1 για Vista
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΚΟΙΝΩΝΙΑ :: Τεχνολογία :: PC - Internet-
Μετάβαση σε: