mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?

Πήγαινε κάτω 
+10
mitsos84
Sieche
Nikker1985
petani
coustaeu
Multijohn
KARAFLODAIMON
gmeles
deusxt
^tasoulis^
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 17:22



Παρατηρηστε τις 4 γραμουλες βενζινης πως αδειαζουνε.._zeppelin

Μηπως πινει το απατο το εργαλειο η ειναι φυσιολογικο?(κριμας και μου αρεσε για μελοντικη επιλογη)

Υ.Γ παντως το gsxr750 που ειχα δεν κατεβαζε ετσι γρηγορα σε 9 λεπτα μισο ντεποζιτο whistling.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deusxt

deusxt


Αριθμός μηνυμάτων : 138
Ηλικία : 53
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Στρουμπουλήτα

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 17:29

δεν ειναι απολύτως παραλογο. νε εχει σημαντκή κατααλωση ενα μηχανακι του λιτρου πυ παει ταπα.
Ντεποζιτο δεν εχει τανκερ και βγαζει και καμποσα αλογα (130+ το 2006,130 το νεώτερο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmeles

gmeles


Αριθμός μηνυμάτων : 399
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα με τασεις φυγης.....
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Africa Twin

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 17:30

και εδω βλεπετε την αντιστοιχη μοτοσυκλετιστικη ενδυση για τετοιες καταναλωσεις....
Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Arab2

2funny. 2funny. 2funny. 2funny.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 17:33

gmeles έγραψε:
και εδω βλεπετε την αντιστοιχη μοτοσυκλετιστικη ενδυση για τετοιες καταναλωσεις....
Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Arab2

2funny. 2funny. 2funny. 2funny.
lol! whistling.

Ενταξει και το δικο μου ειχε 150 ονομαστικα αλογα και πηγαινα πορτο ραφτη και ερχομουνα με ουκ ολιγα χιλιομετρα στο κοντερ whistling.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KARAFLODAIMON

KARAFLODAIMON


Αριθμός μηνυμάτων : 133
Ηλικία : 44
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: Αυτή που σας πατάει όλους FZ1

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 17:44

150 ονομαστικά είναι το FZ1 . Η αλήθεια είναι οτι στο θέμα κατανάλωση δεν είναι και ότι καλύτερο. Τι περιμένεις όμως απο μία τέτοια μηχανή??? Λαμβάνοντας υπ όψιν οτι με 16 ευρώ γεμίζει το ντεπόζιτο είναι καλά!
Επιπλέον είναι 3 οι γραμμούλες στην αρχή του βίντεο και όχι 4! Με το που μπαίνει η ρεζέρβα σου δίνει άλλες 3 γραμμουλες! το σύνολο των γραμμών στην ένδειξη της βενζίνης είναι 6 και οι 3 πρώτες δεν αδειάζουν με την ίδια ταχύτητα που αδειάζουν οι 3 τελευταίες!
Απο την άλλη ο τύπος το έστιβε το μηχάνημα και το πήγαινε μονίμως κόφτες!! Σε μία πιό χαλαρή βόλτα με 190 μέση ταχύτητα (και όχι 240 που είναι στο βίντεο) με μία 6η η κατανάλωση είναι πολύ μικρότερη !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Multijohn

Multijohn


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 17:46

Εγώ ξέρω οτι εάν αυτή είναι η τελική του,272 το έχω χαλαρά το νέο fazer.ΚΑΙ με μικρότερο γρανάζι!
Η κατανάλωση για τέτοιες ταχύτητες είναι νορμάλ.Κόφτε είναι το μοτόρι!Τι θέλετε να κάνει ρε παιδιά?! yamaha_logo
Πάντως σε σχέση με άλλα 1000 ρια τσιμπάει όντως λίγο παραπάνω κατανάλωση και είναι αποδεδειγμένο απο τέστς


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Τετ Ιαν 23 2008, 17:48, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 17:47

KARAFLODAIMON έγραψε:
150 ονομαστικά είναι το FZ1 . Η αλήθεια είναι οτι στο θέμα κατανάλωση δεν είναι και ότι καλύτερο. Τι περιμένεις όμως απο μία τέτοια μηχανή??? Λαμβάνοντας υπ όψιν οτι με 16 ευρώ γεμίζει το ντεπόζιτο είναι καλά!
Επιπλέον είναι 3 οι γραμμούλες στην αρχή του βίντεο και όχι 4! Με το που μπαίνει η ρεζέρβα σου δίνει άλλες 3 γραμμουλες! το σύνολο των γραμμών στην ένδειξη της βενζίνης είναι 6 και οι 3 πρώτες δεν αδειάζουν με την ίδια ταχύτητα που αδειάζουν οι 3 τελευταίες!
Απο την άλλη ο τύπος το έστιβε το μηχάνημα και το πήγαινε μονίμως κόφτες!! Σε μία πιό χαλαρή βόλτα με 190 μέση ταχύτητα (και όχι 240 που είναι στο βίντεο) με μία 6η η κατανάλωση είναι πολύ μικρότερη !

Για ομολογα..cheers.gi ποσα σου βγαζει με γεματο ντεποζιτο με ταχυτητες 180-190??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coustaeu

coustaeu


Αριθμός μηνυμάτων : 61
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: ΣΟΥΤΖΟΥΚΙ V-strom 650abs

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 17:48

Όταν δουλευεις το μοτερ σχεδόν στην τελική του ταχυτητα λογικό ειναι καταπινει ετσι τη βενζινη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KARAFLODAIMON

KARAFLODAIMON


Αριθμός μηνυμάτων : 133
Ηλικία : 44
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: Αυτή που σας πατάει όλους FZ1

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 17:53

Η κατανάλωση βενζίνης κινείται σε καλά επίπεδα αναλογικά με τον κυβισμό και τις επιδόσεις του. Κατά το στρώσιμο που απέφευγα παρατεταμένα ανοίγματα του γκαζιού και πολύ υψηλές στροφές, το μηχανάκι παρουσίαζε μια μέση κατανάλωση της τάξης των 6,2 έως 6,7 λίτρα/100χλμ. Τώρα που το ανοίγω παραπάνω δείχνει να ανεβάζει λίγο ακόμα την κατανάλωση όταν κυνηγιέται, αλλά όχι πολύ….Τα 7,5 λίτρα/100χλμ είναι το μεγαλύτερο νούμερο που έχω μετρήσει μέχρι στιγμής και πρέπει να είναι δύσκολο να ανέβει αισθητά παραπάνω…Μην ξεχνάμε ότι ένα τόσο δυνατό μηχανάκι δύσκολα το οδηγείς με πολύ γκάζι παντού και συνεχώς, εκτός αν αρέσκεσαι να ταξιδεύεις συνεχώς με το κοντέρ πάνω από την 2η εκατοντάδα …
Ταξιδεύει πολύ οικονομικά στα 140χλμ/ώρα με κατανάλωση 6,5 λίτρα/100χλμ και ας σε πανικοβάλει εύκολα η ρεζέρβα που πρωτοανάβει στα 190-200 χιλιόμετρα από το γέμισμα…Γεμίζοντας σε αυτό το σημείο το ρεζερβουάρ παίρνει το πολύ 12.5-13 λίτρα, που σημαίνει ότι υπάρχουν μέχρι 5 λίτρα ακόμα διαθέσιμα στην ρεζέρβα ικανά για να φτάσεις πάνω από τα 250 χιλιόμετρα σε ρυθμούς ταξιδιού
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 17:56

[quote="Multijohn"]Εγώ ξέρω οτι εάν αυτή είναι η τελική του,272 το έχω χαλαρά το νέο fazer.ΚΑΙ με μικρότερο γρανάζι!




Μαστερ .... μην ξεχνας οτι το μικροτερο γραναζι μπροστα "τρελενει" το κοντερ και γραφει αλλα αν' αλλων .............. happy2.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikker1985

Nikker1985


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ηλικία : 38
Registration date : 12/01/2008

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 18:00

Eμ τι λέμε τόσο καιρό...

Άλλο να λειτουργεί η μηχανή στις 14.500 στροφές...άλλο να έχει τον κόφτη στις 5.400.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KARAFLODAIMON

KARAFLODAIMON


Αριθμός μηνυμάτων : 133
Ηλικία : 44
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: Αυτή που σας πατάει όλους FZ1

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 18:01

Μάστερ, ούτε σε ρεπρίζ, ούτε σε τελικές!!!!! Σε ΕΧΩ λεμε πάρε το απόφαση!!!

Απόσυρση το δικό σου και πάρε ένα νέο θερίο να βρείς την υγειά σου!!!!
Τότε θα τους έχεις όλους!!!!!! Τώρα μέχρι και γώ το καραφλοκουλάδι ΣΕ ΕΧΩ ΛΕΜΕΕΕ!!!! hooray.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sieche

Sieche


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ηλικία : 51
Τόπος : Leverkusen
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR 800 Fi

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 18:04

Με τετοια ταχυτητα που τρεχει ο ανοητος του βιντεο ειναι φυσιολογικη η κατανάλωση.
Δεν ειναι ακριβος το μισο ντεποζιτο γιατι οταν αναβοσβυνει η τελευταία μπαρα στον δεικτη βενζινης σημαινει οτι εχουμε περασει στην ρεζερβα.
η οποια ειναι 3-4 λιτρα.
Και αν υποθεσουμε οτι στο ντεποζιτο του fazer χωρανε 20λιτρα, το μισο(που δεν ειναι μισο γιατι οι δεικτες δεν ειναι ακριβείας)ειναι 10λιτρα μειον τα 4λιτρα της ρεζερβας,τοτε εκαψε 5-6 λιτρα για περιπου 30χλμ. διαδρομη.
Λογικη καταναλωση για τετοιες ταχυτητες.



Εγω απορω γιατι ρισκαρουν την σωματικη τους ακεραιότητα με τετοιο στυλ οδηγησης!!!!
Εγω δεν θα επεζα την ζωη μου κορωνα-γραμματα για να δω στο κοντερ μου 250χλμ γραμμενα!!!!
Με τετοιες ταχυτητες στην εθνικη οδο και σφηνες αναμεσα απο αυτοκινητα,φορτηγα ειναι και προσπεράσεις απο δεξια ειναι εγκληματικό!!!
Απορω επισης γιατι κατι τετοιοι "μοτοσυκλετιστες" διαμαρτυρωνται για την κακη οδικη συμπεριφορα των οδηγων αυτοκινητων.
Στην περιπτωση του βιντεο ειναι τυχερος ο οδηγος της μηχαβης που οι οδηγοι των αυτοκινητων δεν τηρουν τον ΚΟΚ γιατι αμα τον τηρουσαν,ο τυπος δεν θα ζουσε τωρα!!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Τετ Ιαν 23 2008, 18:08, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 18:08

KARAFLODAIMON έγραψε:
Μάστερ, ούτε σε ρεπρίζ, ούτε σε τελικές!!!!! Σε ΕΧΩ λεμε πάρε το απόφαση!!!

Απόσυρση το δικό σου και πάρε ένα νέο θερίο να βρείς την υγειά σου!!!!
Τότε θα τους έχεις όλους!!!!!! Τώρα μέχρι και γώ το καραφλοκουλάδι ΣΕ ΕΧΩ ΛΕΜΕΕΕ!!!! hooray.


Αντε να παρουμε τα "ισια" μας .......... αργουν και οι Σερρες ....... "προβλεπω στησιμο" στην Λαυριου

gr.g gr.g gr.g gr.g gr.g gr.g gr.g gr.g gr.g gr.g
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coustaeu

coustaeu


Αριθμός μηνυμάτων : 61
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: ΣΟΥΤΖΟΥΚΙ V-strom 650abs

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 18:13

Sieche έγραψε:
Με τετοια ταχυτητα που τρεχει ο ανοητος του βιντεο ειναι φυσιολογικη η κατανάλωση.

Απορω επισης γιατι κατι τετοιοι "μοτοσυκλετιστες" διαμαρτυρωνται για την κακη οδικη συμπεριφορα των οδηγων αυτοκινητων.

Πολύ καλός !

Επίσης έχω να προσθέσω ότι αν ανά 60-70 χλμ θέλει ανεφοδιασμό καυσίμων τότε κάποιος που πηγαίνει στα 120 χαω θα τον περάσει και θα φτάσει πιο γρήγορα στον προορισμό του... χι χι χι ... χο χο χο rasp1.gi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikker1985

Nikker1985


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ηλικία : 38
Registration date : 12/01/2008

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 18:17

Sieche έγραψε:

Eσυ στην Γερμανία δεν ξέρεις απο αυτά.

Μία βόλτα να πας με το αυτοκίνητο σου και θα δεις ότι κακά τα ψέμματα...ο κώλος του τα θέλει και τα παραθέλει.

Βλέπω αυτοκίνητο να έχει ανάψει αριστερό φλας για να πιάσει αριστερή λωρίδα.
Έχει μπει ήδη το μισό στην λωρίδα.
Έρχεται SS απο μεσαία και προσπερνάει το αυτοκίνητο απο αριστερά...την ώρα που μπαίνει στην λωρίδα.

Καραφλοδαίμονα...σου έχω μία συμβουλή.
Βάλε σασί απο ποδήλατο στο Yamaha σου που είναι πιο ελαφρύ, βάλε αντικόφτη, πήγαινε και σε κανά CBS και μετά έλα να τα πούμε.

Πρώτα όμως, πάρε το Yamaha και βάψτο μονόχρωμο γιατί τα γιαπωνέζικα με τα tribal τους μου προκαλούνε επιληψία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 18:18

coustaeu έγραψε:
Sieche έγραψε:
Με τετοια ταχυτητα που τρεχει ο ανοητος του βιντεο ειναι φυσιολογικη η κατανάλωση.

Απορω επισης γιατι κατι τετοιοι "μοτοσυκλετιστες" διαμαρτυρωνται για την κακη οδικη συμπεριφορα των οδηγων αυτοκινητων.

Πολύ καλός !

Επίσης έχω να προσθέσω ότι αν ανά 60-70 χλμ θέλει ανεφοδιασμό καυσίμων τότε κάποιος που πηγαίνει στα 120 χαω θα τον περάσει και θα φτάσει πιο γρήγορα στον προορισμό του... χι χι χι ... χο χο χο rasp1.gi



Σωστος ...... cheers.gi cheers.gi cheers.gi cheers.gi cheers.gi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 18:28

Φαντασου εκδρομη με τον karaflodaimon και να σου λεει καθε μιση ωρα αντε 40 λεπτα οτι ψαχνει για βενζιναδικο rasp1.gi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikker1985

Nikker1985


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ηλικία : 38
Registration date : 12/01/2008

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 19:40

Eντάξει...ο Karafodaimon είναι και πιο αεροδυναμικός...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos84

mitsos84


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα καλλιθεα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23 2008, 20:04

παιδια σορυ μπορει να κανω και λαθος... αλλα για προσεξτε και το οδομετρο...

εμενα νορμαλ καταναλωση για χιλιαρι μου φενεται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mitsakos84.blogspot.com
Multijohn

Multijohn


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 24 2008, 01:12

KARAFLODAIMON έγραψε:
Μάστερ, ούτε σε ρεπρίζ, ούτε σε τελικές!!!!! Σε ΕΧΩ λεμε πάρε το απόφαση!!!

Απόσυρση το δικό σου και πάρε ένα νέο θερίο να βρείς την υγειά σου!!!!
Τότε θα τους έχεις όλους!!!!!! Τώρα μέχρι και γώ το καραφλοκουλάδι ΣΕ ΕΧΩ ΛΕΜΕΕΕ!!!! hooray.
Το εκτιμάω βαθύτατα το νέο fazer αλλά όχι τόσο για να έπαιρνα τέτοιο ποτέ.Άλλωστε,είχα την οικονομική δυνατότητα πρίν πάρω αυτό που έχω,να πάρω ένα μετάχειρο με 9500 χιλιάρικα!Και μάλιστα είχα δίλημμα!Αλλά τελικά δε με κάλυπτε σε αρκετές ανάγκες μου οπότε πήρα το προηγούμενο μοντέλο.
Για την ιστορία Καραφλοδαίμονα,φυλάξου άμα σε πετύχω πουθενά γιατί όσα βγάζει τροχό το νέο Fazer βγάζει και το δικό μου!132!Σε συνδυασμό με την ροπή μου χαμηλά,θα ξαναβγάλεις μαλλιά έτσι και σε πετύχω άχερο!!! shoot. katana: cool.g
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 24 2008, 01:17

Multijohn έγραψε:
KARAFLODAIMON έγραψε:
Μάστερ, ούτε σε ρεπρίζ, ούτε σε τελικές!!!!! Σε ΕΧΩ λεμε πάρε το απόφαση!!!

Απόσυρση το δικό σου και πάρε ένα νέο θερίο να βρείς την υγειά σου!!!!
Τότε θα τους έχεις όλους!!!!!! Τώρα μέχρι και γώ το καραφλοκουλάδι ΣΕ ΕΧΩ ΛΕΜΕΕΕ!!!! hooray.
Το εκτιμάω βαθύτατα το νέο fazer αλλά όχι τόσο για να έπαιρνα τέτοιο ποτέ.Άλλωστε,είχα την οικονομική δυνατότητα πρίν πάρω αυτό που έχω,να πάρω ένα μετάχειρο με 9500 χιλιάρικα!Και μάλιστα είχα δίλημμα!Αλλά τελικά δε με κάλυπτε σε αρκετές ανάγκες μου οπότε πήρα το προηγούμενο μοντέλο.
Για την ιστορία Καραφλοδαίμονα,φυλάξου άμα σε πετύχω πουθενά γιατί όσα βγάζει τροχό το νέο Fazer βγάζει και το δικό μου!132!Σε συνδυασμό με την ροπή μου χαμηλά,θα ξαναβγάλεις μαλλιά έτσι και σε πετύχω άχερο!!! shoot. katana: cool.g







Λοιπον ..... το θεμα εκλεισε .... με την πρωτη ευκαιρια και χωρις πολλα-πολλα λογια τα στηνουμε ΟΛΟΙ μαζι ....... και ο χαμενος θα πληρωσει το τραπεζι στο star ........ cheers.gi cheers.gi

















Aντε να θυμηθουμε τα παλια ..... Αυρες-Βουτες κλπ κλπ ...... th_hehe th_hehe th_hehe
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
capo998

capo998


Αριθμός μηνυμάτων : 192
Ηλικία : 53
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki EN400, Aprilia ETV 1000 Caponord, Ducati SS 1000DS, Aprilia RVS 1000 Falco

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 24 2008, 01:20

[quote="petani"]
Multijohn έγραψε:
Εγώ ξέρω οτι εάν αυτή είναι η τελική του,272 το έχω χαλαρά το νέο fazer.ΚΑΙ με μικρότερο γρανάζι!




Μαστερ .... μην ξεχνας οτι το μικροτερο γραναζι μπροστα "τρελενει" το κοντερ και γραφει αλλα αν' αλλων .............. happy2.

Δέν τρελένει τίποτα.....το κοντέρ "διαβάζει" περιστροφές τροχού καί κάνει μιά πράξη πολαπλασιασμού επί το μέσο μήκος του ελαστικού
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 24 2008, 01:25

[quote="capo998"]
petani έγραψε:
Multijohn έγραψε:
Εγώ ξέρω οτι εάν αυτή είναι η τελική του,272 το έχω χαλαρά το νέο fazer.ΚΑΙ με μικρότερο γρανάζι!




Μαστερ .... μην ξεχνας οτι το μικροτερο γραναζι μπροστα "τρελενει" το κοντερ και γραφει αλλα αν' αλλων .............. happy2.

Δέν τρελένει τίποτα.....το κοντέρ "διαβάζει" περιστροφές τροχού καί κάνει μιά πράξη πολαπλασιασμού επί το μέσο μήκος του ελαστικού



Μεγα λαθος ...... στο συγκεκριμενο μηχανακι ειναι πανω ατον αξωνα του γραναζιου κινησης .........
Τα εχουμε δοκιμασει απειρες φορες ...... lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
capo998

capo998


Αριθμός μηνυμάτων : 192
Ηλικία : 53
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki EN400, Aprilia ETV 1000 Caponord, Ducati SS 1000DS, Aprilia RVS 1000 Falco

Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?   Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 24 2008, 01:27

ok

Αλλεώς δεν παίζει με τίποτις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ειναι δυνατον να πινει τοσο βενζινη σε 9 λεπτα FZ1?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΚΟΙΝΩΝΙΑ :: Internet - Link-
Μετάβαση σε: